Ciekawe kierunki studiów dla każdego

study-736248_1280

Koniec edukacji na poziomie szkoły średniej zawsze wiąże się z dużym stresem dla uczniów i ich rodziców. Po pierwsze – oznacza to nic innego jak zbliżający się nieuchronnych krokiem egzamin dojrzałości, czyli maturę. Po drugie – wiąże się to ze stresem związanym z egzaminami czy raczej kolejkami przyjęć na studia. Po trzecie, jest to już ostatni moment na wybór swojej przyszłości a więc tego, co się chce robić w życiu dalej. No i niestety, nie wszyscy uczniowie szkół średnich przygotowani są na to zakończenie tego bardzo ważnego etapu swojej edukacji. Część niestety na tym etapie poprzestaje i zakańcza swoją przygodę z nauką. Są też osoby niezdecydowane, które nie wiedzą za bardzo, co chciałyby w życiu robić i na jakie studia iść. Dla tych właśnie kilka propozycji z ciekawymi kierunkami studiów, o których warto pomyśleć.

Jeżeli macie w sobie humanistę to koniecznie powinniście poszukać oferty studiów właśnie w takich humanistycznych dziedzinach. Bardzo ciekawa jest politologia, która umożliwi Wam poznanie polityki od strony historycznej i współczesnej. Ciekawy kierunek, który jest raczej dla tych, którzy interesują się polityką na co dzień. Jeśli więc nie ciągnie Was do telewizora, kiedy omawiają kolejne polityczne rozgrywki to może jednak coś innego.

Jeśli lubicie oglądać filmy i interesujecie się sztuką czy kulturą to polecamy kulturoznawstwo. I w tym miejscu się na chwilę zatrzymamy ponieważ przedmiot ten jest bardzo ciekawy ale i bardzo szeroko ujęty w kontekście studiów, na jakie wybiera się chcąc studiować właśnie kulturoznawstwo. z tym kierunkiem można powiązać również inne, ale najważniejszą dziedziną nauki, którą na tych studiach poznacie to oczywiście kultura wysoka, czyli tak zwana ambitna. Bardzo ważnym elementem tych studiów jest również zarządzanie placówką kultury, a więc przygotowanie do piastowania stanowisk dyrektorskich w ważnych instytucjach kulturalnych czy jednostkach samorządowych odpowiedzialnych za kulturę właśnie.

Może właśnie kulturoznawstwo to propozycja dla jeszcze niezdecydowanych. Przecież jest to kierunek w miarę łatwy i przyjemny, chociaż oczywiście nauki na nim jest bardzo dużo. Na pewno też kulturoznawstwo wymaga wiedzy powszechnej na tematy, które się studiuje, zatem można przełożyć to na częste wizyty w kinie czy w teatrze.

Jeżeli ktoś z Was po przeczytaniu Naszego tekstu stwierdzi, że to świetny pomysł to czym prędzej zalecamy znalezienie państwowych uczelni, na których na kulturoznawstwo przyjmowane są jeszcze zapisy. W zależności od tego, w którym miesiącu studiów czytacie ten artykuł macie na to mniejsze bądź większe szanse. A jeżeli kulturoznawstwo to coś, co zupełnie Was nie zainteresuje to może powinniście zdecydować się na socjologię albo pedagogikę. No i jest jeszcze do wyboru psychologia, ale ten kierunek każdego roku jest równie mocno oblegany przez studentów, a liczba osób na jedno miejsce jest po prostu bardzo wysoka. Na szczęście piszemy jedynie o państwowych uczelniach. Nie zapominajmy jednak, że w szkołach prywatnych każdy z tych kierunków jest dostępny w tej czy innej szkole. Pytanie tylko, czy chcecie zdobywać wykształcenie czy po prostu studiować. Bo jeśli to drugi, to nawet nie trzeba się zbytnio nad wyborem kierunku studiów zastanawiać.

Dodaj komentarz